Úsek rýchlostnej cesty R1 pri Seredi dočasne vyňali zo spoplatnenia

Úsek od prípojky Sládkovičovo po prípojku Dolná Streda je možné využívať aj bez zaplatenia diaľničnej známky. Obchádzkové trasy kvôli oprave mosta v Seredi sa tak skrátia aj o viac ako polovicu.

13.07.2023 18:00
most sered 2 Foto:
Kvôli hrozbe samozrútenia museli v Seredi uzavrieť most aj železničnú trať pod ním.
debata

Pred necelým týždňom sme písali, že úsek rýchlostnej cesty R1 pri Seredi, ktorý je obchádzkou pre uzavretý železničný most, by mohol byť dočasne vyňatý zo spoplatnenia. Zodpovední sa poponáhľali a dobrý nápad sa práve stal realitou.

most, Sereď, uzávierka Čítajte viac Rýchlostná cesta R1 pri Seredi by mohla byť zadarmo. Kvôli oprave mosta

Ministerstvo dopravy informovalo, že úsek od prípojky Sládkovičovo po prípojku Dolná Streda bude možné využívať aj bez zaplatenia diaľničnej známky. Národná diaľničná spoločnosť už osadila upravené dopravné značenie, ktoré vymedzuje bezplatný úsek. Obchádzkové trasy sa tak skrátia aj o viac ako polovicu.

Obchádzku využívajú motoristi na príjazd do mesta a je tiež spojnicou medzi teraz dvoma oddelenými časťami Serede. Vo veci sa angažovalo aj mesto Sereď, ktoré opakovane žiadalo pre svojich obyvateľov udelenie výnimky, uviedla to hovorkyňa seredskej radnice Zuzana Slahučková.

Postup schválenia si vyžadoval aj stanovisko Prezídia Policajného zboru (PPZ), hovorkyňa Denisa Bárdyová pre TASR uviedla, že žiadosť MD doručili vo štvrtok 6. júla na odbor dopravnej polície PPZ. „K žiadosti bolo v piatok 7. júla spracované stanovisko, ktoré bolo po schválení v pondelok 10. júla elektronicky zaslané ministerstvu dopravy,“ informovala.

Doležal o diaľniciach: Ušetríme milióny a prídeme o stámilióny
Video

Železničný most je pre dopravu i peších uzavretý od 11. mája tohto roku pre havarijný stav. Slovenská správa ciest pripravuje rekonštrukciu, súčasné mostné teleso z roku 1950 zbúra a na jeho mieste chce postaviť nový most. V závere júna vyhlásila verejné obstarávanie na jeho podopretie. Po podopretí sa má obnoviť nateraz zastavená železničná doprava a most bude prístupný pre peších a cyklistov do času rekonštrukcie. Začiatok stavebných prác predpokladá na prvý štvrťrok 2024.

debata chyba
Viac na túto tému: #oprava mosta #rýchlostná cesta R1 #most v Seredi
Články podľa značiek