Zo slovenskej diaľnice si urobil nemeckú, rútil sa 244 km/h

, 07.10.2019 14:27

Vodič Audi A7 pravdepodobne skúšal maximálnu rýchlosť na svojom aute. Polícia SR mu v Bratislavskom kraji namerala rýchlosť až 244 kilometrov za hodinu. Za to mu bola uložená na mieste pokuta 800 eur.

VIDEO: Pozrite si ako to vyzerá, keď sa vodič rúti diaľnicou 244 km/h.

Audi s českými poznávacími značkami si možno zamenilo našu diaľnicu s tou nemeckou, kde je neobmedzená rýchlosť. Polícia mu namerala rýchlosť až 244 kilometrov za hodinu, čo je len o 5 menej, ako má toto auto elektronicky obmedzenú svoju maximálku. Zato povolenú rýchlosť prekonal o 114 kilometrov za hodinu.

Neobmedzenou rýchlosťou je známe Nemecko. Pokiaľ nie je rýchlosť obmedzená, je to na vašom uvážení. V tomto roku však padol návrh na obmedzenie neobmedzenej rýchlosti na nemeckých diaľniciach z dôvodu zníženia emisií. Nemecká vláda ho však doteraz neprijala a neprišli ani žiadne kroky smerom k obmedzeniu rýchlosti.

Opačným smerom ide Rakúsko, kde sa zavádzajú úseky, kde rýchlosť zvýšili na 140 kilometrov za hodinu a po polročnom testovaní merania rakúskej diaľničnej spoločnosti (ASFINAG) nepreukázali žiadne zvýšenie hodnôt emisií v dôsledku maximálnej rýchlosti na vybraných úsekoch.

Zvýšená povolená rýchlosť sa testuje aj na Spiši. Od októbra môžu vodiči na 38-kilometrovom úseku na diaľnici D1 v úseku Poprad-východ až Beharovce jazdiť povolenou stoštyridsiatkou.

Treba však poukázať aj na rozsiahle Nórsko, kde je maximálna povolená rýchlosť 100 kilometrov za hodinu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia SR #pokuta #maximálna rýchlosť #diaľnica D2 #Audi A7
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Články podľa značiek