VW zaznamenal rekord. V USA a Ázii však jeho popularita klesla

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) oznámil, že v minulom roku zaznamenal rekordný odbyt. To by mu mohlo pomôcť udržať si pozíciu najväčšieho výrobcu áut na svete. Nemecká automobilka už zažehnala problémy, ktoré si spôsobila kauzou Dieselgate. Aktuálne pripravuje nové elektrické modely.

, 16.01.2020 18:00
debata
V Severnej Amerike však odbyt nemeckého... Foto: SITA/AP, Markus Schreiber
Volkswagen, nové odbory V Severnej Amerike však odbyt nemeckého koncernu klesol o 0,5 % a v ázijsko-tichomorskom regióne o 0,4 %.

Spoločnosť so sídlom vo Wolfsburgu dosiahla v minulom roku nárast predaja o 1,3 % na 10,97 milióna vozidiel z 10,83 milióna áut v roku 2018, keď Volkswagen získal mierny náskok pred alianciou Renault-Nissan-Mitsubishi a Toyotou. Ale, ak by sa do celkového počtu nezarátali nákladné autá, aliancia by bola prvá.

Aliancia a Toyota oznámia svoje údaje v nadchádzajúcich týždňoch. Toyota v decembri odhadla, že jej celkový predaj za rok 2019 dosiahne 10,72 milióna áut, čo by znamenalo, že zaostala za Volkswagenom.

Volkswagen zdôraznil, že si nestanovil za svoj obchodný cieľ stať sa globálnym lídrom v predaji a zameriava sa skôr na finančné výsledky.

Nemecký koncern dokázal vlani zvýšiť svoj predaj aj napriek zmenšeniu globálneho trhu s autami. To znamená, že jeho trhový podiel stúpol na úkor konkurencie. Jeho konečné čísla podporili silné výsledky na domácom trhu v Nemecku, aj v Európe a Južnej Amerike, zatiaľ čo predaj v Severnej Amerike a v ázijsko-tichomorskom regióne klesol.

Presnejšie, na európskom trhu predaj VW vzrástol o 3,9 %, a v Južnej Amerike o 3,2 %. V Severnej Amerike však odbyt nemeckého koncernu klesol o 0,5 % a v ázijsko-tichomorskom regióne o 0,4 %.

debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #VW #predaje áut
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek