VW ID.5: Nemci avizujú štvrtý elektromobil. Bude to SUV-kupé

Po ID.3, ID.4 a ID.6 sa čoskoro stretneme s ďalším elektrickým Volkswagenom. Pôjde o športový derivát ID.4. Opäť na platforme MEB.

03.05.2021 18:00
debata
ID.5 predstavuje Volkswagen na prvých snímkach... Foto: Volkswagen
VW ID.5 - 2021 ID.5 predstavuje Volkswagen na prvých snímkach zamaskovaných prototypov. Pôjde o športovejší variant už známeho SUV ID.4.

Nemecká automobilka rýchlo rozširuje ponuku svojich elektromobilov. Len vlani dostala na trh hatchback ID.3 a tento rok k nemu pribudlo SUV ID.4 a pre Čínu určené elektrické 7-miestne SUV ID.6. V tejto nomenklatúre nebude chýbať ani ID.5. A práve to teraz Volkswagen avizuje prvými oficiálnymi snímkami prototypov so zamaskovanou karosériou. Pôjde o športový derivát ID.4, teda SUV-kupé so zníženým profilom kabíny a ešte viac splývavou siluetou.

VW ID.6 - 2021 Čítajte viac VW ID.6: Tretí elektromobil odvezie 7 cestujúcich. Zatiaľ Číňanov

Príchod novinky potvrdil sám predseda predstavenstva Ralf Brandstätter na nedávnom odhalení najsilnejšej verzie ID.4 s prívlastkom GTX a výkonom 220 kW. Z ID.4 prevezme ID.5 kompletnú technológiu, teda platformu MEB. Na základe toho môžeme očakávať ponuku dvoch kapacít akumulátorov (52, 77 kWh), verzie so zadným náhonom (132, 150 kW) a tiež štvorkolky (195, 220 kW).

To ale nie je koniec elektrickej ofenzívy Volkswagenu. Na svet sa chystá elektrické MPV, ideový nástupca konceptu ID.BUZZ a slávneho Microbusu, elektrický model strednej triedy, na základe štúdie ID. Vizzion a jeho praktickejšia kombi verzia, predznamenaná konceptom ID. Space Vizzion. Šušká sa aj o najlacnejšom elektromobile rodiny ID s označením ID.2 a cenou pod 20 000 eur, ktorý by mal doraziť v roku 2025.

VW ID.6 - 2021 Čítajte viac VW ID.6: Tretí elektromobil odvezie 7 cestujúcich. Zatiaľ Číňanov

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #VW #VW ID.5
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
Články podľa značiek