Je to potvrdené. ‘Lacná‘ Dacia mieri na Rally Dakar!

To, čo sa už dávnejšie šuškalo, sa stane v roku 2025 skutočnosťou. Dacia sa zúčastní Rally Dakar. Za volant špeciálu posadí Sebastiena Loeba a Cristinu Gutierrez.

04.07.2023 14:00
debata
Dacia sa už dávnejšie pohráva s témou drsného... Foto: Dacia
Dacia Manifesto Concept - 2022 Dacia sa už dávnejšie pohráva s témou drsného off-roadu. Toto je jej koncept Manifesto z roku 2022. Možno si súťažný špeciál požičia niektoré jeho prvky. Určite ale nie elektrický pohon.

Renault dosiahol v Rally Dakar jediné víťazstvo, aj to už bolo veľmi dávno. Presnejšie, v roku 1982. Zuby na najťažšiu rely sveta si však už brúsi sesterská Dacia. Klebety na túto tému sa šírili dávnejšie, no až teraz je všetko oficiálne. Dacia totiž oznámila plán zúčastniť sa šampionátu FIA World Rally-Raid Championship vrátane Rally Dakar. Zatiaľ netušíme, s akým autom sa postaví na štart. V každom prípade má jazdiť na syntetické palivo, čím zníži svoju uhlíkovú stopu a využije skúsenosti tímu Prodrive, ktorý jazdí Dakar od roku 2020.

Posádku bude tvoriť Sebastien Loeb a španielska...
dakar-dakar-2023-dacia-enters--2 Posádku bude tvoriť Sebastien Loeb a španielska pretekárka Cristina Gutierrez Herrero

Posádku bude tvoriť vskutku hviezdna dvojica. Za volant sa posadí sám „veľký“ Sebastien Loeb, ktorý získal v rokoch 2004 až 2012 deväť za sebou idúcich titulov v majstrovstvách sveta v rely. Spoločnosť mu bude robiť španielska pretekárka Cristina Gutierrez Herrero, prvá Španielka, ktorá dokončila Dakar v roku 2017. V rokoch 2017 až 2023 sa zúčastnila už na siedmich takýchto „maratónov“. Dacia uviedla, že Dakar vníma ako laboratórium pre svoje nové nízkoemisné technológie a tiež ako možnosť spojiť jej dobrodružné DNA s dobrodružným DNA týchto pretekov.

Dacia Manifesto Concept - 2022 Čítajte viac Dacia Manifesto: Tento koncept nie je len fikciou

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Dacia #Sébastien Loeb #Dakar #Rallye Dakar #Cristine Gutierrez
Články podľa značiek