Auto Trader: Britskí motoristi zvolili najlepšie značky a autá. Paleta víťazov je pestrá

Preferencie zákazníkov sa spolu s ponukou výrobcov menia. Na britských ostrovoch sa motoristi prispôsobujú dobe a tradične úspešné značky musia zápasiť o priazeň s novými súpermi. Logicky sa do popredia dostáva elektromobilita a tomu zodpovedá aj rastúci počet kategórií.

10.07.2023 06:00
debata (2)
V kategórii najlepších cenovo dostupných áut... Foto: Dacia
Dacia-Sandero Stepway-2021-800-03 V kategórii najlepších cenovo dostupných áut zvíťazila Dacia Sandero Stepway.

Každoročná anketa New Car Awards, ktorú zostavuje digitálne trhovisko Auto Trader patrí medzi najuznávanejšie prieskumy v Spojenom kráľovstve. Podobne ako pri americkom prieskume Consumer Reports aj tu ide o subjektívne hodnotenia motoristov, ktorí odpovedajú na otázky ohľadom spokojnosti s autami, ktorými jazdia.

Vodička to napálila 206 km/h a 1,65 promile

Video

Auto Trader teda nepracuje s presnými údajmi, ako to býva v prípade poisťovní alebo staníc technických kontrol, no vzhľadom na 220 tisíc účastníkov prieskumu možno výsledky pokladať za vierohodné. Majitelia áut mali za úlohu ohodnotiť svoje autá zo 16 hľadísk. Zozbierané údaje potom Auto Trader vyhodnotil a stanovil víťazov v jednotlivých kategóriách. Okrem toho ocenenia udelili aj vedúci redakčnej časti spoločnosti.

consumer-reports-nestandard1 Čítajte aj Consumer Reports: V spoľahlivosti dominujú Japonci. Najlepšia je Toyota

Najlepšou značkou sa stala Dacia, ktorá okrem toho získala aj prvé miesto v kategórii najlepších cenovo dostupných áut, a to vďaka modelu Sandero Stepway. V kategórii spoľahlivosti si prvé miesto pripásal Lexus a značka s najlepšou technikou je podľa Britov Tesla. V kategórii obľúbenosti zvíťazilo Porsche.

Consumer Reports Čítajte aj Consumer Reports: Týchto 10 áut by si už majitelia nikdy znovu nekúpili

Celkovo najlepším novým modelom sa stala Kia EV6. Najlepším rodinným autom britskí motoristi zvolili Teslu Model Y a najlepším hybridným modelom sa stala Honda CR-V. Pokiaľ ide o elektromobily najlepším cenovo dostupným elektrickým autom je Kia Soul a najlepším prémiovým elektromobilom sa stalo BMW iX3. Víťazov všetkých kategórii nájdete na ďalšej strane v tabuľke.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #rebríček #anketa #Spojené kráľovstvo #Auto Trader
Články podľa značiek