What Car?: Toto sú najspoľahlivejšie nové autá podľa Britov. Dominujú japonské

Britský magazín pravidelne zisťuje spokojnosť motoristov s novými modelmi. Na základe ich skúseností zostavuje rebríček spoľahlivosti áut, ktorého výsledky rozdelí podľa segmentov, čím spotrebiteľom pomáha lepšie sa rozhodnúť pri kúpe nového či zánovného vozidla.

09.10.2023 06:00
debata
Britskí motoristi nezaznamenali žiadnu poruchu... Foto: BMW
BMW radu 1 2011-2019 Britskí motoristi nezaznamenali žiadnu poruchu nového BMW radu 1.

Prieskum spoľahlivosti britského magazínu What Car? patrí medzi najpopulárnejšie na britských ostrovoch a každoročne sa doň zapoja tisíce čitateľov a majiteľov áut zároveň. Pre rok 2023 sa magazínu podarilo zozbierať skúsenosti od 21 732 respon­dentov, ktorí odpovedali na otázky zo 14 okruhov spojených so spoľahlivosťou jednotlivých častí auta.

ADAC - žltí anjeli Čítajte aj ADAC: Toto je ‘10 nespoľahlivých‘. Toyoty sklamali, Suzuki prekvapilo

Výsledkom sú štatistiky o 178 modeloch patriacich pod 32 značiek, ktoré majú najviac päť rokov. Index spoľahlivosti vyjadrený percentami vznikol zohľadnením počtu a typu porúch spolu s finančnou a časovou náročnosťou opráv. Vzhľadom na fakt, že išlo o nové autá, väčšinu opráv pokryli záruky výrobcov, no ukazuje to určitý trend, ktorý môže pokračovať aj počas ďalších rokov prevádzky.

Pre prehľadnosť What Car? potriedil výsledky podľa jednotlivých tried, vďaka čomu možno určiť najspoľahlivejšie modely v daných segmentoch. Okrem toho vyhodnotil aj celkovú spoľahlivosť podľa značiek. Na prvom mieste skončil Lexus so skóre 98,3 % a hneď za ním materská Toyota s indexom spoľahlivosti 97,4 %. Na tretej priečke sa umiestnila domáca značka Mini so skóre 97,2 %.

Na nasledujúcej strane uvádzame zoznam najspoľahlivejších modelov v každom segmente podľa kategórií, ktoré používa magazín What Car?

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #spoľahlivosť #spoľahlivosť áut #What Car?
Články podľa značiek