TÜV Report 2024: Ktoré SUV sú spoľahlivé a pri ktorých sa treba mať na pozore?

SUV a crossovery patria medzi najobľúbenejšie segmenty nielen na trhu s novými autami, ale aj s tými ojazdenými. Informácie o ich spoľahlivosti sú tak vítanou pomôckou pre budúcich majiteľov.

18.12.2023 06:00
debata (3)
Toyota RAV4 patrí dlhodobo k najmenej... Foto: Toyota
Toyota RAV4 2019 Toyota RAV4 patrí dlhodobo k najmenej poruchovým SUV.

Nemecká sieť technických kontrol TÜV každoročne zostavuje reporty výsledkov spoľahlivosti áut, ktorým udelí index poruchovosti. Čim je index nižší, tým je auto menej poruchové, a teda spoľahlivejšie. Modely sú rozdelené do kategórií podľa veku. Do úvahy sú brané len nedostatky, ktoré sa kontrolujú podľa zákona (celkovo 18 oblastí). Ide o objektívne hodnotenie, ktoré nezohľadňuje užívateľskú spokojnosť motoristov. Okrem toho index nie je ovplyvnený počtom najazdených kilometrov.

Tesla - servis Čítajte aj TÜV Report 2024: Megarebríček spoľahlivosti áut má víťazov aj porazených. Ako je na tom to vaše?

Hoci majú TÜV reporty aj svojich odporcov, vďaka 10,2 milióna skontrolovaných vozidiel majú rebríčky dostatočnú výpovednú hodnotu. Do tohtoročného vydania sa dostalo 221 modelov, čo v praxi pokrýva všetky bežne rozšírené vozidlá v Európe. A keďže SUV a crossovery patria v súčasnosti medzi najžiadanejšie karosárske verzie, zamerali sme sa na tie najspoľahlivejšie a najmenej spoľahlivé. Ich zoznam nájdete na nasledujúcich stranách.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #SUV #crossover #spoľahlivosť #TÜV Report #spoľahlivosť áut
Články podľa značiek