Driver Power: 10 najspoľahlivejších rodinných áut podľa britských motoristov

Kategóriu rodinných áut nestanovujú výrobcovia technickými parametrami, ale užívatelia, ktorí ich preveria v reálnom živote. A keďže rodina sa musí na auto vedieť spoľahnúť, je dobré nechať si poradiť od ostatných majiteľov áut a vyberať auto na základe skúseností.

25.03.2024 06:00
debata
Subaru Outback je podľa Britov... Foto: Subaru
Subaru Outback Subaru Outback je podľa Britov najspoľahlivejším rodinným autom.

Anketa Driver Power britského magazínu Auto Express je relevantným zdrojom informácií pre záujemcov o nové aj ojazdené automobily. Samotní vodiči totiž hodnotia svoje vozidlá, ktoré v prípade tých nových musia vlastniť aspoň jeden rok. Vyjadrujú sa pritom k rôznym oblastiam exteriéru, interiéru, kvality a spoľahlivosti. Ide teda o subjektívnu anketu, no údaje pochádzajú z každodenného života.

Auto Express následne dáta spracuje a roztriedi podľa modelov a segmentov, pričom celkové skóre vyjadrí v percentách. Čím viac percent auto získa, tým je spoľahlivejšie. Aby boli výsledky prehľadnejšie, autori ankety vytvoria poradie najlepších v rámci jednotlivých segmentov a kategórií.

SUV Čítajte aj Toto je 10 najlepších crossoverov podľa britského magazínu. Ktorý zvíťazil?

Jednou z nich sú rodinné autá, ktoré nie sú vymedzené priamo výrobcami, no ľudia ich zvyčajne využívajú primárne pre potreby rodinného života. Sú medzi nimi teda kompaktné hatchbacky a kombi, ale aj crossovery a SUV rôznych veľkostí. Celkovo možno zhodnotiť, že pre britských motoristov sú najspoľahlivejšími rodinnými autami japonské modely. Rebríček desiatich najspoľahlivejších rodinných áut uvádzame na ďalších stranách.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #spoľahlivosť #spoľahlivosť áut #Driver Power #Auto Express #rodinné auto
Články podľa značiek