Dacia Duster: Konečne! Poznáme slovenské ceny. Sú nižšie ako v Nemecku

Nový Duster na Slovensku v základe zdražie, no nie až tak dramaticky a oproti predchodcovi má aj lepšiu výbavu.

26.03.2024 16:00
Nová Dacia Duster Foto:
Takto približne vyzerá Duster v základnej konfigurácii.
debata (12)

Ako prví zverejnili európsku cenu nového Dusteru už začiatkom roku Francúzi. Na ich trhu bude auto začínať vo výbave Essential na pomerne sebavedomo nastavenej cene 19 960 eur. V druhej najnižšej výbave Expression bude stáť Duster vo Francúzsku 21 600 eur, za najlacnejšiu štvorkolku dáte 23 400 eur a základný hybrid bude stáť 26 600 eur.

Následne ceny nového Dusteru zverejnili aj Nemci. Ak sa pozrieme do konfigurátora, tak základ, respektíve výbava Essential bude stáť 18 990 eur. Na výber bude pritom jediný motor Eco G-100 s pohonom na benzín/LPG a 6-stupňovým manuálom, čo platí aj pre druhý najnižší stupeň výbavy Expression. Širšej ponuky motorov sa Nemci dočkajú len v dvoch najsilnejších verziách Extreme a Journey.

Samotnému Dusteru sme sa venovali už viackrát, detailne sme ho predstavili v nižšie uvedenom článku:

Dacia Duster - 2023 Čítajte viac Dacia Duster: Toto je tretia generácia. Krásna, ale už bez dieselu

Aktuálne tu už máme slovenské ceny. Potešiteľné je, že sú ešte o niečo nižšie než nemecké, no v porovnaní so základnou cenou predchodcu Duster zdražel. Stále však zostáva jedným z cenovo najdostupnejších SUV na našom trhu.

Jeho základná cena je na Slovensku 17 490 eur (výbava Essential), zatiaľ čo predchodca začínal na sume 15 790 eur, čo značí zdraženie o 1 700 eur. K dispozícii sú ešte ďalšie tri stupene výbavy – Expression (18 990 eur), Journey (20 390 eur) a Extreme (20 390 eur). Vo všetkých výbavách je základom litrový trojvalec ECO-G 100 s pohonom na benzín/LPG a 6-stupňovým manuálom. ktorý má maximálny výkon 67 kW (benzín), respektíve 74 kW (LPG). V dvoch najlacnejších výbavách Essential a Expression je to zároveň jediný agregát v ponuke.

Dacia Duster - 2023
Dacia Duster - 2023
+27Dacia Duster - 2023

Širšia ponuka motorov je spojená až s výbavami Journey a Extreme, kde je okrem už zmieneného agregátu k dispozícii aj benzínový motor TCe 130 (1,2 litra, 96 kW), ktorý môže byť kombinovaný aj s pohonom 4×4 a tiež očakávaný Hybrid 140. Pod touto skratkou sa skrýva full hybrid, pozostávajúci z atmosférického 4-valca 1,6 SCe (70 kW), pracujúceho v Atkinsonovom cykle, štartér–generátora a elektromotora (36 kW), integrovaného v multimódovej automatickej prevodovke, ktorá má dva prevody pre elektromotor a štyri pre spaľovací motor.

Dacia Duster - 2023
Dacia Duster - 2023
+16Dacia Duster - 2023

V základnej výbave má Duster napríklad oceľové 16-palcové disky, strešné lišty, čierne vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, tempomat, zadné parkovacie senzory, Eco LED svetlomety, manuálnu klimatizáciu a multimediálny systém Media Control so 4 reproduktormi.

zväčšiť Nová Dacia Duster - ceny
cennik Nová Dacia Duster - ceny

Vo vyššej výbave Expression pribudnú 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, zadná parkovacia kamera, multimediálny 10-palcový displej so zrkadlením smartfónu a pár ďalších drobností.

Vo výbavách Journey a Extreme sú aj tónované zadné sklá, automatická klimatizácia, bezkľúčový prístup a štartovanie. Verzia Extreme sa môže pochváliť špeciálnymi doplnkami v medenej farbe a modulárnymi strešnými lyžinami, Journey zas väčšími 18-palcovými kolesami a kvalitnejším audiom.

© Autorské práva vyhradené

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Dacia Duster #lacné SUV #cenovo dostupné SUV
Články podľa značiek