Tiguan sa čoskoro dočká faceliftu. Takto bude vyzerať

04.05.2020 18:00

Najpredávanejší model nemeckej značky Volkswagen (VW) už čoskoro dostane facelift. Novinka sa postupne odhaľuje na prvom nákrese. Omladený bestseller sa do predaja má dostať ešte pred koncom tohto roka. K odhaleniu dôjde počas blížiaceho sa leta. Faceliftu sa taktiež dočká aj 7-miestna verzia s označením Allspace.

Nákres odhaľuje jasnú inšpiráciu v dizajne VW...
Nákres odhaľuje jasnú inšpiráciu v dizajne VW Golf 8. generácie. Autor: Volkswagen

VW Tiguan druhej generácie je na trhu od roku 2016. V minulom roku koncern predal 910 926 kusov tohto SUV, čo z neho robí najpredávanejší model celého koncernu. Rovnako ide o najpredávanejšie SUV v Európe. V rámci faceliftu sa novinka bude inšpirovať dizajnom VW Golf 8. generácie.

Z nákresu je zrejmé, že najmä svetlá dostanú tvar v štýle Golfu. Ich prepojenie s maskou chladiča bude podobné ako v prípade iných SUV modelov – T-Roc a T-Cross. Zmeny sa udejú aj v interiéri. Nákres alebo fotka vnútra zatiaľ dostupné nie sú. Interiér pravdepodobne tiež preberie tvary a technológie z VW Golf. Vnútri Tiguanu tak možno očakávať rozšírenie dotykových plôch a displejov.

Prečítajte si test jazdeného VW Tiguan!

Pod kapotou môžeme takmer s určitosťou očakávať 1,5-litrový benzínový štvorvalec TSI a dvojlitrové naftové TDI. Benzínový agregát pravdepodobne prinesie mildhybridnú technológiu. Otáznik visí nad litrovým trojvalcom. Najmenším TSI agregátom Tiguan nedisponuje ani v súčasnosti.

Pravdepodobný je príchod plug-in hybridnej verzie, ktorá skombinuje 1,4 litrové TSI s elektromotorom. Celkový výkon by sa mal vyšplhať na 245 koní. Práve plug-in hybridy aktuálne umožňujú automobilkám plniť emisné limity a berú na seba úlohu „ostrých“ verzií. Ako príklad môžeme uviesť Škodu Kodiaq RS, ktorá musela kvôli emisiám vymeniť dvojlitrové TDI s dvoma turbami vymeniť rovnakú kombináciu, akú dostane Tiguan.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

0 debata debata
Viac na túto tému: #VW Tiguan #Volkswagen #facelift
Články podľa značiek