Cadillac čakajú veľké zmeny. Definitívne totiž skoncoval s vývojom spaľovacích motorov. Každý nový model, ktorý predstaví, bude čisto elektrický. Tie súčasné, spaľujúce benzín či naftu, skončia najneskôr v roku 2030. Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas sa však pozrel do ešte vzdialenejšej budúcnosti. Portfólio futuristických konceptov Halo, z ktorých poznáme vlaňajší luxusný dron PersonalSpace a luxusný 6-miestny van SocialSpacea, doplnil o vzrušujúce elektrické kupé InnerSpace. To asi najlepšie ladí s jeho históriou, plnou opulentných modelov, ktoré písali dejiny luxusu.
Práve elektrický pohon totiž Cadillacu umožnil opäť tak trochu mrhať rozmermi a priestorom, čo mu vždy išlo. Tentoraz ale bez dosahov na životné prostredie. To asi najviac odlišuje štúdiu od starších projektov Sixteen či Elmiraj. InnerSpace má doslova predefinovať luxus budúcnosti, ktorý sa opiera o autonómne riadenie. Obrovské kupé, určené len dvom pasažierom, nemá žiadne klasické ovládacie prvky. O to viac priestoru ponúka. Vstup do kabíny uľahčuje výklopné čelné okno a panoramatická strecha. Zároveň sa natočia sedadlá. Čas strávený cestovaním sa má v InnerSpace zmeniť na relax a zábavu. Cadillac hovorí doslova o wellnessových zážitkoch.
Biometrické vstupy a rozhrania riadené umelou inteligenciou, dostupné cez veľký, panoramatický SMD LED displej, umožnia cestujúcim vybrať si z tém rozšírenej reality, zábavy a relaxačných programov. „Elektrifikácia a autonómna jazda zásadne zmenia úlohu vozidiel a skúsenosti, ktoré s nimi zákazníci majú,“ povedal Bryan Nesbitt, šéf dizajnu GM. „Skúmame, kam až môžeme ísť, pričom mobilitu budúcnosti si predstavujeme ako kombináciu luxusu a lepšieho využívania osobného času.“ Základy konceptu však nie sú až také futuristické, InnerSpace totiž stojí na batériovej platforme Ultium, ktorá je pripravená pre prvý čistý elektromobil Lyriq, plánovaný na rok 2023.
Čítajte viac Mercedes-Benz Project Maybach: Bláznivé terénne GT navrhol slávny Virgil Abloh