VW Golf R 333: Limitovaná edícia s maximálnou výbavou a efektným lakom

Legendárny hatchback prichádza vo verzii s exkluzívnou výbavou v limitovanom počte odrážajúcom množstvo konských síl pod kapotou.

05.06.2023 10:00
Volkswagen Golf R 333 Limited Edition Foto:
Športová verzia Golf R prišla na trh po prvý raz v roku 2002 a odvtedy sa z nej predalo viac ako 250 000 kusov.
debata (1)

Volkswagen Golf asi netreba nikomu bližšie predstavovať. Tento model pozná v Európe takmer každý, veď momentálne je trhu už vo ôsmej generácii a niekoľko desaťročí bol suverénne najpredávanejším autom starého kontinentu. Ku sláve mu však pomohli aj športové verzie GTI a R. A práve druhá menovaná prichádza v limitovanej edícii, ktoré spája to najlepšie, čo môže vrcholná verzia Golfu ponúknuť.

Volkswagen Golf R 333 Limited Edition
Volkswagen Golf R 333 Limited Edition
+6Volkswagen Golf R 333 Limited Edition

Športová verzia Golf R prišla na trh po prvý raz v roku 2002 a odvtedy sa z nej predalo viac ako 250 000 kusov. Fanúšikovskú základňu má preto obrovskú, čo však znamená veľké očakávania ohľadom výkonu a aj vzhľadu. Limitovaná verzia 333 je preto určení skutočným nadšencom, ktorí vidia v poslednej generácii Golfu so spaľovacím motorom aj zberateľskú príležitosť.

O zvukovú kulisu sa postará výfukové potrubie... Foto: Volkswagen
Volkswagen Golf R 333 Limited Edition 2 O zvukovú kulisu sa postará výfukové potrubie Akrapovič s titánovými koncovkami.

Číslo v názve – 333 – predstavuje počet kusov, ktoré sa vyrobia, no zároveň aj výkon motora v konských silách, čo je v prepočte 245 kW. Krútiaci moment je 420 Nm, zrýchlenie z 0 na 10 km/h prebehne za 4,6 sekundy a maximálna rýchlosť je 270 km/h. Golf R 333 jazdí na 19-palcových diskoch obutých do semi-slickových pneumatík.

Vo vnútri čakajú na posádku športové sedadlá... Foto: Volkswagen
Volkswagen Golf R 333 Limited Edition 3 Vo vnútri čakajú na posádku športové sedadlá čalúnené kožou Nappa a audiosústava Harman Kardon s výkonom 480 W.

Auto je vybavené množstvom systémov vrátane vektorovania krútiaceho momentu medzi nápravami a medzi zadnými kolesami. Pohon oboch náprav prináša prítomnosť jazdných režimov Drift a Special, pričom druhý menovaný zodpovedá nastaveniam ladeným na severnej časti okruhu na Nürburgringu. Do výbavy patria aj svetlá IQ.Light LED Matrix a kompletná súprava jazdných asistentov IQ.Drive.

VW Polo GTI Edition 25 - 2023 Čítajte aj VW Polo GTI Edition 25: Výročná edícia pre 2 500 vyvolených

Typickou farbou limitovanej edície bude žltá Lime Yellow Metallic s načierno lakovanou strechou a o zvukovú kulisu sa postará výfukové potrubie Akrapovič s titánovými koncovkami. Vo vnútri čakajú na posádku športové sedadlá čalúnené kožou Nappa a audiosústava Harman Kardon s výkonom 480 W. Predaj Volkswagenu Golf R 333 sa začal v júni a k prvým zákazníkom sa dostane v októbri. Cena na nemeckom trhu je 76 410 eur.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #limitovaná edícia #Volkswagen Golf #hot-hatch #Volkswagen Golf R
Články podľa značiek