Mercedes-Benz EQA a EQB: Facelift prináša viac pohodlia a lepšiu techniku

Kompaktné elektromobily zo Stuttgartu sa dočkali modernizácie, ktorá sa odrazila na technike aj na výbave interiéru. Hoci ide o najmenšie SUV v ponuke, funkciami sa približujú väčším súrodencom.

04.09.2023 10:00
Mercedes-Benz EQB Foto:
Inšpiráciu väčšími modelmi EQ vidno na vonkajšom dizajne.
debata

Elektrická divízia Merecedesu-Benz s názvom EQ už nie je len doplnkom v ponuke, ale plnohodnotnou súčasťou modelového portfólia. Dôkazom je aj zastúpenie takmer vo všetkých segmentoch. V prípade kompaktných SUV EQA a EQB dokonca dozrel čas na modernizáciu ich prvých generácií, aby získali náskok nad konkurenciou v segmente.

Mercedes-Benz EQA
Mercedes-Benz EQA
+6Mercedes-Benz EQA

Inšpiráciu väčšími modelmi EQ vidno na vonkajšom dizajne. Predná celistvá maska je ozdobená hviezdami a od kapoty ju ohraničuje svietiaci LED pás. Ten zároveň prepája predné svetlomety. Svetelnou lištou sú prepojené aj zadné svetlá. V rámci faceliftu dostali oba modely pneumatiky s nízkym valivým odporom.

Mercedes-Benz EQB
Mercedes-Benz EQB
+6Mercedes-Benz EQB

Funkcie vozidla v interiéri sa po novom ovládajú cez 10,25-palcovú obrazovku multimediálneho systému MBUX. Na ňu plynulo nadväzuje digitálny prístrojový štít s tromi možnosťami zobrazenia vrátane dominantnej mapy navigácie. Atmosféru na palube zušľachťuje ambientné osvetlenie a audiosústava Burmester. Zlepšili sa aj asistenčné systémy, konkrétne kamery majú lepšie rozlíšenie a systém udržovania v jazdnom pruhu zasahuje priamo do riadenia a nekoriguje smer pribrzďovaním cez ESP.

Svetelnou lištou sú prepojené aj zadné svetlá. Foto: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz EQA 2 Svetelnou lištou sú prepojené aj zadné svetlá.

Model EQA bude na výber v štyroch variantoch, a to 250, 250+, 300 4MATIC a 350 4MATIC. Model EQB túto ponuku kopíruje s výnimkou prvej verzie 250. Výkon oboch modelov sa pohybuje od 140 kW (187 k) do 215 kW (288 k) a krútiaci moment od 385 Nm až po 520 Nm v prípade variantu 350 4MATIC.

Funkcie vozidla v interiéri sa po novom... Foto: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz EQB 5 Funkcie vozidla v interiéri sa po novom ovládajú cez 10,25-palcovú obrazovku multimediálneho systému MBUX.

Využiteľná kapacita batérie je 66,5 kWh okrem verzie 250+, ktorá má batériu s veľkosťou 70,5 kWh. Verzia 250+ má tak podľa metodiky WLTP dojazd 496 až 560 km v prípade modelu EQA a 463 až 536 v prípade GLB. Nabíjací výkon je pri oboch modeloch rovnaký, a to 100 kW. Výhodou je aj prítomnosť systému Plug & Charge, ktorý zabezpečí komunikáciu medzi autom a nabíjacím stojanom bez potreby ďalšej autorizácie.

Vany Mercedes-Benz Čítajte aj Mercedes-Benz triedy V, EQV a Vito podstúpili facelift. Sú luxusnejšie a viac hi-tech

Objednať si modernizované Mercedes-Benz EQA a EQB bude možné niekedy v priebehu jesene a prvé kusy budú dodané zákazníkom začiatkom budúceho roka.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #elektromobil #Mercedes-Benz #facelift #modernizácia #SUV #Mercedes-Benz EQA #Mercedes-Benz EQB
Články podľa značiek