WhatCar? Na týchto 10 SUV prerobíte najviac. Ruky od nich preč

Myslíte pri kúpe nového auta na to, akú bude mať hodnotu po troch rokoch? Nie? Robíte chybu. Strata môže byť obrovská. Ako pri týchto desiatich SUV.

01.12.2023 06:00
debata (8)
Výhodná ponuka na kúpu nového auta ešte... Foto: Audi
SUV Výhodná ponuka na kúpu nového auta ešte neznamená, že neprerobíte.

Britský magazín WhatCar? si vzal na mušku populárne SUV a vyčíslil, ktoré z nich padajú na cene s pribúdajúcim vekom najrýchlejšie. Nejde o drobné. Mali by ste na to myslieť už pri výbere nového auta. Strata hodnoty je totiž najväčšou položkou osobnej mobility. Suma, ktorú predstavuje rozdiel medzi tým, za čo nové auto kúpite a za čo ho po rokoch predáte, je vyššia než všetky náklady na servis, poistenie či palivo. WhatCar? skúmal pokles hodnoty po troch rokoch alebo najazdení 50 000 km. Výsledkom je zoznam desiatich hriešnikov, ktorých by ste mali obísť oblúkom.

Čítal knihu počas jazdy, policajti neverili vlastným očiam

Video
Bugatti Centurion Concept - nezávislá ilustrácia 2023 Čítajte viac Bugatti Centurion: Toto je vízia najlepšieho SUV planéty. Ostane ale v zásuvke

Asi neprekvapí, že medzi nimi nájdeme elektrické SUV aj hriešne drahé luxusné SUV z Nemecka či Talianska. Ich strata hodnoty je doslova odstrašujúca. Pohybuje sa od 58,8 do 70,3 %. Lenže percentá nehovoria všetko. Horšie je, keď sa na stratu pozrieme kvantitatívne. Je totiž veľký rozdiel, či prídete o 60 % hodnoty pri masovo rozšírenom SUV nižšej strednej triedy, alebo pri veľkom prémiovom SUV zameranom na výkon a luxus. V eurách sa tak strata v našom zozname pohybuje od 20 000 až do 102 000 eur. Skúste teda pri výbere nového SUV myslieť aj na túto stránku veci.

10 SUV s najvyššou stratou hodnoty po troch rokoch

© Autorské práva vyhradené

8 debata chyba
Viac na túto tému: #BMW #Opel #Citroen #Peugeot #Mazda #Lexus #Jeep #DS #Masearti
Články podľa značiek