VW ID.7: Toto sú prvé skice nástupcu Passata! Zatiaľ sa volá Aero

Éra legendy pomaly končí. Už budúci týždeň ukáže VW nový elektrický sedan ID.7. Hoci Passat ešte dorazí v novej generácii, práve predstavená novinka ho časom celkom nahradí.

23.06.2022 18:00
debata
Ideový nástupca VW Passat sa zatiaľ ukazuje na... Foto: Volkswagen
VW ID.7- skice 2022 Ideový nástupca VW Passat sa zatiaľ ukazuje na skiciach bez názvu. Vyvíjajú ho ako VW Aero. No v sériovej podobe ponesie označenie ID.7.

Volkswagen tlačí na elektrickú pílu. Predstavuje jeden elektromobil za druhým. A tým ďalším v rade bude elektrický sedan, odvodený zo štúdie VW ID Vizion. Ukáže sa už budúci týždeň. Nemecká automobilka láka na premiéru sériou oficiálnych ilustrácií. Zatiaľ sa ale novinka, vyvíjaná pod interným názvom Aero, prezentuje bez akýchkoľvek nápisov. Predpokladá sa ale, že oficiálne označenie bude ID.7, čo by dávalo logiku.

Aerodynamický dizajn vychádza z dávnejšej... Foto: Volkswagen
VW ID.7- skice 2022 Aerodynamický dizajn vychádza z dávnejšej štúdie VW ID. Vizzion.
VW Amarok - 2022 Čítajte viac VW Amarok: 'Ranger' pre Európu potvrdil motor V6

Tento aerodynamicky ladený sedan použije opäť známu architektúru, teda platformu MEB. Kompaktná elektrická technológia mu umožní vyťažiť maximum z výhod dlhého rázvoru náprav a krátkych previsov. Tak ako na všetkých elektrických VW, budú aj tu úzke LED svetlá prepojené diódovou lištou. Interiér by mal byť zas inšpirovaný kabínou mladšej štúdie ID. Space Vizzion, čo bola kombi verzia koncepčného sedanu.

Interiér by mal byť vybavený veľkou obrazovkou,... Foto: Volkswagen
VW ID.7- skice 2022 Interiér by mal byť vybavený veľkou obrazovkou, ktorá bude siahať od jedného k druhému prednému stĺpiku.

To znamená príchod veľkej obrazovky, ktorá sa bude ťahať od ľavého až po pravý predný stĺpik. V tomto smere pôjde teda ID.7 ďalej ako jeho starší súrodenci. Naopak, technológiu pohonu z nich zdedí. Maximálna kapacita batérie by mala byť 82 kWh. Verzia so zadným elektromotorom ponúkne výkon 200 a verzia s pohonom oboch náprav až 254 kW. Dojazd by sa mal pohybovať podľa normy WLTP na úrovni 590, respektíve 700 km pri „zadokolke“.

Škoda Elroq Čítajte viac VW: Chceli sme predávať elektromobil za 20 000 eur. Ale asi nebudeme VW predstaví ID.7 už 27. júna. Toto auto bude nepochybne ideovým nástupcom klasického Passatu. Spočiatku ho ale celkom nenahradí. VW si necháva poistku. V budúcom roku dokonca predstaví novú generáciu Passata, ale aby si s ID.7 neprekážali, bude sa vyrábať len ako kombi Variant. Nový Passat bude navyše dvojičou Škody Supetb, z ktorou budú schádzať od roku 2024 z liniek bratislavského závodu. Predpokladá sa, že pôjde len o výraznú modernizáciu súčasných generácií.
VW ID.7- skice 2022
VW ID.7- skice 2022
+3VW ID.7- skice 2022

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #VW #VW Passat #VW Aero B #VW ID.7 #VW Aero
Články podľa značiek