Škoda Elroq RS: Druhým ostrým elektromobilom bude nový „Karoq“

Škoda už úspešne použila ikonické písmená RS na elektrickom Enyaqu iV. Je však len prvým v rade.

08.09.2023 18:00
Škoda Elroq - model 2023 Foto:
Škodu Elroq poznáme zatiaľ len ako model, prezentujúci približný tvar a proporcie, rovnako ako štylistický jazyk Modern Solid.
debata (1)

Škoda chce, aby do konca dekády tvorili elektromobily 70 % jej predajov. A usilovne na tom pracuje. Ako vieme, do roku 2026 predstaví celkovo šesť elektrických noviniek, medzi nimi elektrickú „Fabiu“, luxusné 7-miestne SUV odvodené od štúdie Vision 7S, elektrické kombi, ako nástupcu Octavie, malý lacný elektromobil a k tomu kompaktné SUV, ktoré v ponuke nahradí súčasný Karoq. Práve s naposledy menovaným sa spájajú informácie, ktoré poskytol šéf Škody Klaus Zellmer na výstave IAA mobility v Mníchove. Bude sa volať Elroq a na scénu dorazí už v budúcom roku. A nielen to, krátko po uvedení na trh má nasledovať jeho ostrá verzia RS.

Škoda Superb Liftback - maskované prototypy 2023 Čítajte viac Škoda Superb: Toto je štvrtá generácia z Bratislavy. Zatiaľ s kamuflážou

Elroq RS sa tak stane druhým elektrickým reprezentantom rodiny s logom RS po Enyaqu iV. Napriek menším rozmerom by s ním mal zdieľať rovnaký elektrický pohon. Počíta teda s dvojicou elektromotorov a výkonom až 220 kW. To mu zabezpečí šprint na stovku za menej ako šesť sekúnd, čo je naozaj lákavé. A v porovnaní so svojím starším súrodencom bude mať dokonca na vrch v dojazde. Jeho batéria by mala mať kapacitu až 86 kWh, čo je o deväť viac. Na jedno nabitie by mal potom ostrý Elroq zvládnuť 550 km. Nebude to však rozhodne lacná hračka. Odhaduje sa, že Elroq RS by mal začínať na cene 65 000 eur.

Škoda Superb a Kodiaq - interiér 2023 Čítajte viac Škoda ukázala interiér Kodiaqu a Superbu. Lieči problém Octavie

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Škoda #Škoda-Auto #Škoda Karoq #Škoda Elroq
Články podľa značiek