Driver Power: Toto je 10 najspoľahlivejších áut podľa Britov. Až šesť je z Japonska

Čo môže byť lepšia vizitka pre auto, než tá, ak sú s ním spokojní samotní majitelia. A presne na to sa pozrel pravidelný prieskum Driver Power britského magazínu Auto Express. Vybral desať modelov, ktoré zákazníci doslova milujú kvôli ich spoľahlivosti.

06.03.2024 06:00
debata (1)
Podľa prieskumu Driver Power sú na špičke stále... Foto: Toyota
Toyota, servis Podľa prieskumu Driver Power sú na špičke stále japonské autá. Aj táto výkonná Toyota GR Yaris.

Spoľahlivosť nemusí byť najúžasnejšou vlastnosťou auta, ale je absolútne nevyhnutná, ak chcete mať dobrý pocit z jeho vlastníctva. Problém je v tom, že rozlíšiť, ktoré autá sú spoľahlivé a ktoré nie, nie je ani jednoduché. Spoľahlivosť je ťažké zmerať, kým si auto nekúpite a nezažijete ho na vlastnej koži. Druhou možnosťou je využiť niektorú zo štatistík spoľahlivosti. Metodiky sú rôzne. Napríklad nemecký TÜV hodnotí vo svojom reporte spoľahlivosť áut na základe výsledkov z povinných technických kontrol. Ešte objektívnejšie sú však štatistiky, kde posudzujú svojich štvorkolesových miláčikov samotní majitelia.

TÜV Report 2016 Čítajte viac TÜV Report 2024: Megarebríček spoľahlivosti starších áut odhaľuje známych hriešnikov

Presne takto postupuje britský Auto Express vo svojom zákazníckom prieskume Driver Power. „Motoristi z celého Spojeného kráľovstva nám každý rok hovoria, čo si myslia o autách, ktoré vlastnia, aby sme našim čitateľom poskytli interný príbeh o najspoľahli­vejších modeloch. Vedieť, ktoré autá alebo značky áut sú náchylné na elektrické alebo mechanické poruchy, je totiž veľmi cenné,“ píše Auto Express k najnovšej správe. Uvedené percentuálne skóre predstavuje priemerné hodnotenie, ktoré udelili majitelia svojim autám za spoľahlivosť a kvalitu konštrukcie. Do výsledkov Driver Power sú pritom zahrnuté iba autá s dostatočnou kvantitatívnou vzorkou, aby boli štatisticky čo najkorektnejšie.

TUV - kontrola vozidiel Čítajte viac TÜV Report 2024: Ktoré SUV sú spoľahlivé a pri ktorých sa treba mať na pozore?

V prvom pohľade sa pozrieme na 10 absolútne najspoľahlivejších modelov, ktoré dobre poznáme aj z nášho trhu. Asi neprekvapí, že až šesť modelov je od japonských výrobcov. Japonci si teda vedia stále udržať náskok pred konkurenciou. No do čela sa prepracovali aj Hyundai, BMW a Ford. Ak sa rozhodujete pre kúpu nového alebo ojazdeného auta, určite neurobíte chybu, ak dáte prednosť niektorému z desiatich britských premiantov.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #spoľahlivosť áut #Drive Power
Články podľa značiek