Škoda Superb: Nová generácia nafotená v starej 'koži'!

Škoda už testuje štvrtú generáciu Superbu. Príde opäť v dvoch variantoch a s benzínovými aj naftovými motormi. O jeho úspechu nepochybujeme. V ringu bude totiž takmer sám.

13.06.2022 18:00
debata
Technika nového Suoerbu je zatiaľ zahalená do... Foto: Motor1
Škoda Superb - testovacia mula 2022 Technika nového Suoerbu je zatiaľ zahalená do starej karosérie. A aj prvky, ktoré sú nové, kryje kamufláž.

Superb je úspešným príbehom. Na svet prišla vlajková loď Škody v roku 2001 a hoci sa už pri prvej generácii spochybňovalo, či dostane nástupcu, nakoniec vznikla nielen druhá ale aj tretia generácia. Na konte má Superb za dve dekády viac ako 1,5 milióna zákazníkov. A kým mnohí konkurenti to už vzdali alebo vzdávajú, Superb sa čoskoro predstaví v ďalšej generácii. Webu motor1.com sa podarilo získať snímky nového Superbu so starou karosériou, teda takzvanej vývojovej muly. Tá síce obsahuje aj niektoré nové prvky, no automobilka ich chráni kamuflážou. Urobiť si tak predstavu o finálnom dizajne je takmer nemožné.

Škoda Karoq 1.5 TSI 110 kW/150 k 7AP (2022) Čítajte viac Test: Škoda zmodernizovala svoj bestseller Karoq. Vyskúšali sme ho!

Vzhľadom na skutočnosť, že štvrtá generácia Superbu bude poslednou pred príchodom elektrického nástupcu, očakávame skôr evolučný prístup s prvkami nového štylistického jazyka Modern Solid. Investovať viac by bolo nerentabilné. Podstatné je však to, že Superb príde opäť ako liftback aj ako kombi. Čo je na tom zvláštne? Ak uvážime, že nová generácia Passatu, s ktorým bude Superb zdieľať nielen platformu MQB, ale aj montážne linky v bratislavskom výrobnom závode Volkswagenu, prežije už len ako kombi Variant, budú dve karosárske verzie pre Škodu veľkou výhodou.

Škoda - nový dizajnový štýl Modern Solid Čítajte viac Škoda Elroq? 'Fabrický' týždenník odhaľuje názov druhého elektromobilu

Podľa starších informácií počíta Superb naďalej so spaľovacími motormi, benzínovými aj naftovými, hoci s mild-hybridnou a plug-in hybridnou výpomocou. Nabíjateľné hybridy budú dokonca dva, pravdepodobne už s motorom 1,5 TSI. Podľa neoverených správ Superb a ani Passat nedostanú vzhľadom na masívnu elektrifikáciu manuálne prevodovky. A kedy sa novinky dočkáme? Motor1 tvrdí, že premiéra sa odohrá v prvej polovici budúceho roka a k prvým zákazníkom dorazí v tej druhej. O úspechu nepochybujeme, pretože v ringu bude Superb takmer sám. Citroen C5 je minulosťou, z Peugeotu 508 je kupé a z Opelu Insignia ako aj Fordu Mondeo sa stanú SUV.

Škoda Afriq - koncept 2022 Čítajte viac Škoda Afriq: Študenti zmenil Kamiq na rely špeciál. Má techniku Octavie!

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Škoda #Škoda Superb #Škoda-Auto
Články podľa značiek