Audi Q5: Nová generácia sa blíži. Bude viac elektrická

Audi avizuje príchod novej generácie SUV Q5 ukážkou jeho svetlometu. Okrem plug-in hybridu s dojazdom 100 km bude tiež nositeľom novej generácie interiéru.

16.11.2023 18:00
Audi Q5 - svetlo 2023 Foto:
Nové Audi Q5 by malo využívať matrixovú technológiou svetiel.
debata

Audi nemá tento rok bohatý na novinky. Ukázalo nám len facelift veľkého SUV Q8 a elektrického e-tronu, ktorý premenovalo na Q8 e-tron. Nie je tajomstvom, že kľúčové premiéry muselo odložiť z dôvodu problémov s vývojom softvéru. Kým však príde nová generácia elektromobilov, ukáže predsa len jedno nové auto. Bude ním tretia generácia Audi Q5. Napokon, je načase. Tá predošlá prišla na trh už v roku 2017. Audi avizuje nové Q5 prvou oficiálnou snímkou predného reflektora s matrixovou technológiou. Nič viac však neprezradilo.

Showcar with Audi F1 launch livery Čítajte viac Audi napokon do kolotoča F1 asi nevstúpi. Chýbajú mu na to peniaze

V každom prípade možno očakávať plug-in hybrid, ktorý by mal vďaka batérii s kapacitou 25,7 kWh zvládnuť na jedno nabitie 100 km a mal by byť schopný rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom. Pod kapotou budú však aj benzínové a naftové mild-hybridné motory. Zásadná zmena by mala súvisieť s interiérom, pretože ten by Audi Q5 malo mať spoločný s novým elektrickým Audi Q6 e-tron, ktorého kabínu už poznáme. Infotainment bude používať veľký zakrivený OLED displej, ktorý skombinuje 11,9-palcový virtuálny kokpit a 14,5-palcovú obrazovku rozhrania MMI.

Audi Q6 e-tron Čítajte viac Audi Q6 odhalilo interiér. Bude prvým novej generácie

Ďalší 10,9-palcový displej bude integrovaný do palubnej dosky pred spolujazdcom, samozrejme, za príplatok. Ovládanie uľahčí inteligentný hlasový asistent. Infotainment bude založený na systéme Android Automotive a umožní priebežné aktualizácie softvéru. Ďalšie informácie prezradí Audi až s blížiacou sa premiérou. Možno to stihne ešte tento rok, najneskôr na jar.

Audi Q8 Čítajte viac Audi Q8: Facelift v znamení dizajnových retuší a vynovenej svetelnej techniky

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Audi #Audi Q5
Články podľa značiek