Cesta z Budmeríc do Ružindolu sa dočká opravy

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) do konca roka plánuje zrekonštruovať viaceré úseky ciest. Jedným z nich je aj cesta II/ 504 z Budmeríc do Ružindolu po hranicu Bratislavského a Trnavského kraja.

02.11.2022 17:00
debata

Práce sa už začali a to technológiou recyklácie za horúca na mieste, ktorá je vhodná aj v tomto klimatickom období. „Cesta má necelé štyri kilometre a bola v nevyhovujúcom stave. Aj vďaka obyvateľom, ktorí sa ozývali, sme zmenili plán opráv a zaradili sem aj tento úsek. Verím, že rekonštrukcia prispeje k tomu, že sa cesta stane bezpečnejšou, nakoľko má aj jednu zákrutu, kde sa už stalo veľa smrteľných nehôd,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

cyklomost BB Čítajte viac V Banskej Bystrici začínajú stavať cyklomost nad R1. Za vyše 3 milióny eur

Správca komunikácií II. a III. triedy v Bratislavskom regióne Správa ciest BSK najskôr odfrézuje poškodené vrstvy vozovky v hrúbke 0 – 3 cm. Následne sa začne recyklácia pôvodnej asfaltobetónovej vozovky s pridaním potrebnej frakcie kameniva a asfaltového spojiva v hrúbke 5 cm, ktorá bude tvoriť novú ložnú vrstvu vozovky a súbežne bude prebiehať pokládka novej obrusnej asfaltobetónovej vrstvy vozovky z modifikovaných (trvácnejších) asfaltov v hrúbke 3 cm.

oprava cesty Čítajte viac Opravuje sa cesta Slovenský Grob - Viničné. Práce budú trvať mesiac

Súčasťou bude aj zrezávanie krajníc, stavba nových nespevnených krajníc, osádzanie zvislého dopravného značenia a smerových stĺpikov. Pribudne tu aj štrukturované 3D vodorovné dopravné značenie a nové retroreflexné gombíky na zvýšenie pasívnej bezpečnosti v strede jazdného pruhu. Práce by mali byť ukončené v priebehu novembra 2022.

Vyšné Nemecké Čítajte viac Diaľnica D1 bude na Ukrajinu pokračovať cez Vyšné Nemecké

„Ak zhrnieme dokopy už dokončené úseky ciest, ako aj úseky, ktorých oprava začína v tomto období na základe už uzatvorených zmlúv s dodávateľmi, tak sa nám za toto volebné obdobie podarilo zabezpečiť rekonštrukciu celkovo 147 km ciest, čo je bezmála 30 % z celkovej dĺžky župných ciest. Vďaka tomu budú cesty v kraji bezpečnejšie a komfortnejšie,“ povedal Droba.

krizovatka D1/D4 Čítajte viac Konečne! Práce na križovatke D1/D4 môžu začať, postavia ju Poliaci

Technológia recyklácia za horúca na mieste umožňuje rýchle a lacné ekologické opravy úsekov v extraviláne, súbežnú realizáciu dvoch vrstiev vozovky a opätovné využitie materiálov z vozovky do nespevnených krajníc. Takto zrekonštruované cesty majú dlhšiu trvácnosť, vyššiu rovinnatosť a komfort prejazdu.

krivan-mytna Čítajte viac Rýchlostná cesta R2: 'Údolie estakád' už pomaly rastie

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #oprava #BSK #oprava ciest
Články podľa značiek